طریقه‌بازی

توصیه می شود قبل از هر چیز توضیحات مرتبط با مراحل مختلف بازی را از این جا مطالعه کنید. سپس صفحه طریقه بازی را ببینید.

موضوع مستر90 چیست؟

پس از ثبت نام، به شما یک باشگاه اختصاصی داده می شود. وظیفه ی شما به عنوان مربی و صاحب این باشگاه، مدیریت تیم باشگاهی، تمرین و پرورش بازیکنان برای حضور قوی تر در بازی ها و کسب موفقیت است.
در این راه باید علاوه بر پیشرفت بازیکنان، به موارد دیگری نظیر طرفداران تیم، ورزشگاه اختصاصی تیم و رقبا نیز نیم نگاهی داشته باشید.

هدف بازی چیست؟

محور اصلی بازی مستر90، یک هرم بزرگ از لیگ ها است. هدف اصلی هر مربی، رسیدن به نوک هرم و کسب سوپرکاپ بازی است.
در هر لیگ، 14 تیم حضور دارند و هر لیگ، بخشی از هرم لیگ ها را اشغال کرده است. هر چه به پایین هرم می رویم، تیم ها و لیگ ها ضعیف تر و یا تازه وارد تر شده و هر چه به سمت راس هرم پیش برویم، تعداد لیگ ها کمتر شده و تیم ها قوی تر می شوند.

لیگ ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

هرم لیگ های مستر90، به صورت دودویی تقسیم بندی می شود. در راس این هرم تنها 1 لیگ متشکل از 14 تیم برتر بازی حضور دارند که به دسته ی اول مشهورند.
به ترتیب در دسته ی دوم، 2 لیگ 14 تایی، در دسته ی سوم، 4 لیگ، در دسته ی چهارم، 8 لیگ و در دسته ی N ام، 2 به توان N - 1 لیگ حضور دارند.
لیگ ها حد پایین ندارند و تعداد دسته های موجود بر اساس تعداد تیم های فعال حاضر در بازی معین می شوند.

فصل های بازی و بازی ها چگونه تقسیم می شوند؟

در هر فصل از بازی، یک لیگ به همراه یک جام حذفی مرتبط با آن لیگ برای شما به اتمام می رسد.
هر فصل از بازی، 2 هفته به طول می انجامد که طی آن، همه ی تیم های حاضر در لیگ با هم بازی می کنند. این بازی ها به صورت یک مرحله ای بوده و هر تیم در هر فصل، 13 بازی لیگ و حداقل 1 بازی جام حذفی برگزار می کند.
در بازی های لیگ، هر تیم، 6 یا 7 بازی خود را بر اساس قرعه، در خانه ی خود و ورزشگاه اختصاصی اش انجام می دهد.

برای انجام بازی ها، باید آنلاین بود؟

خیر، اصول کار مستر90 این است که شما به عنوان مربی، تمامی مدیریت تیم را قبل از بازی انجام می دهید. شما حتی می توانید به طور اختصاصی برای بازی آینده ی خود، ترکیب معین و استراتژی های مشخصی را ذخیره کنید.
سیستم در ساعت معین بازی، به طور اتوماتیک بازی را شبیه سازی می کند. به این ترتیب نیازی به حضور شما در آن لحظه نیست و سیستم پس از انجام کامل بازی، گزارش اتفاقات و همین طور گل های احتمالی بازی را به شما ارایه می کند.
از طریق این گزارشات می توانید به نقاط قوت و یا ضعف تیم خود پی ببرید و بازیکنانی که خوب عمل کردند را بشناسید.

قهرمانی در لیگ چه سودی دارد؟

پس از اتمام زمان 2 هفته ای فصل و انجام تمامی بازی ها، 2 تیم برتر آن لیگ، به دسته ی بالاتر صعود می کنند و 4 تیم پایینی جدول نیز به دسته ی پایین تر سقوط می کنند.
هم چنین با قهرمانی در لیگ، از امتیازاتی که اسپانسر به شما می دهد نیز بهره مند می شوید.

چگونه سریع پیشرفت کنم؟

  • همواره برای تیم خود، یک برنامه ی بلند مدت داشته باشید. بر اساس استراتژی بازی مورد علاقه ی خود (هجومی، دفاعی و...) و بر اساس این برنامه ی بلند مدت، بازیکنان خود را به طور مداوم تمرین دهید.
  • به خستگی و عدم رضایت بازیکنانتان توجه کنید. حقوق بازیکنان در سر موعد مقرر از حساب شما برداشته می شود. همیشه در این زمان ها، پول کافی در حساب خود داشته باشید. در صورت عدم پرداخت به موقع حقوق، بازیکنان شما انگیزه ی بازی خود را از دست می دهند و وفاداری آن ها به شما کم می شود.
  • به سیستم و استراتژی حریفانتان توجه داشته باشید و بر اساس آن تیم خود را به بازی بفرستید.
  • به طرفداران عادی و دو آتشه ی خود اهمیت دهید و با بازی خوب و همین طور خرید تجهیزات مناسب، رضایت آن ها را کسب کنید تا ورزشگاه شما همیشه مملو از جمعیت باشد.
  • کارکنان و کادر فنی مناسب با هدف بلند مدت خود را استخدام کنید.
  • در زمان مناسب اقدام به خرید یا فروش بازیکن کنید تا در آینده دچار کمبود بازیکن و یا سرمایه نشوید.
  • در بازی های دوستانه، استراتژی ها و سیستم های جدید را تست کنید و تیم خود را محک بزنید.


چگونه سرمایه جمع کنم؟

برای پیشرفت در بازی، نیاز به سکه ی بازی دارید. این سکه ها برای پرداخت دستمزد بازیکنان، کارکنان، خرج خرید استادیوم جدید و تجهیزات و... استفاده می شود.
برای خرید موارد مهم تر و یا پیشرفته تر نیز نیاز به الماس بازی دارید.
درآمدهای شما شامل درآمد حضور تماشاچیان در ورزشگاه در بازی های خانگی شما، درآمد حاصل از امکانات جانبی کمپ ورزشگاهی شما نظیر رستوران هاو... و هم چنین درآمد حاصل از اسپانسر و فروش بازیکنانتان است.

تمامی خدمات اين سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

logo-samandehi