خبرهای داغ ، بازی و جایزه

برای شروع، ثبت نام کنید

بازی کنید و جایزه ببرید!

سایت مستر90، هر ماهه جوایز نفیسی به کاربران خود هدیه می کند. شما هم می توانید با ثبت نام رایگان، از این جوایز بهره ببرید.
ثبت‌نام رایگان
ثـــبـــت‌نـــام رایـــگان

ثبت نام به منزله پذیرفتن قوانین می‌باشد.

اخبار ترکیه
اتحاد ترکیه
11
2,379

جنگ "فرچه" بین ترکیه و ایسلند!

جنگ
ترکیه از نحوه برخورد با فوتبالیست‌های تیم ملی این کشور در فرودگاه ریکیاویک ایسلند خشمگین شده و اعتراض شدید خود را به دولت ایسلند اعلام کرده است.

تیم ملی ترکیه که امروز در رقابتهای انتخابی یورو2020 در ریکیاویک، پایتخت ایسلند به مصاف تیم ملی این کشور می‌رود از نحوه برخورد با بازیکنان تیم ملی این کشور در فرودگاه ریکیاویک خشمگین است. ماجرا از آن قرار است که در زمان ورود بازیکنان ترکیه به فرودگاه پایتخت ایسلند درحالیکه خبرنگاران به دنبال بازیکنان این تیم حرکت کرده و برای مصاحبه با آنها تلاش می‌کردند تصویر یک فرچه که از آن به شکل میکروفون استفاده می‌شد در قاب دوربین‌ها قرار گرفت. در تصاویر ظاهراً یک نفر به جای میکروفون، فرچه‌ای به دست گرفته و آن را مثل میکروفون در مقابل بازیکنان ترکیه می‌گیرد.

پخش این تصاویر، ترکیه را بسیار خشمگین کرده و این کشور معتقد است به بازیکنان این کشور و به تبع آن به این کشور توهین شده است. مولود چاوش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه با انتشار یک توییت نوشت:" رفتار با بازیکنان ترکیه چه از نظر دیپلماتیک و چه از نظر انسانی غیرقابل قبول است. ترکیه هر کاری در این زمینه لازم باشد انجام خواهد داد".

از سوی دیگر رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که بازیکنان ترکیه در فرودگاه ریکیاویک مدتها در گمرک معطل شده و تفتیش شده‌اند. شبکه ترکیه‌ای NTV اعلام کرد ترکیه رسماً اعتراض دیپلماتیک خود را به ایسلند اعلام کرده است.

اما وزارت خارجه ایسلند در پاسخ گفت درخواست تسریع در بررسی‌های امنیتی تنها چند ساعت پیش از رسیدن تیم ملی ترکیه به وزارت خارجه ایسلند رسیده و به همین خاطر در دستور کار قرار نگرفته است. به گفته وزارت خارجه ایسلند، در هر حال چنین امتیازی تنها برای مقامات عالی‌رتبه کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در ادامه بیانیه وزارت خارجه ایسلند آمده:" از آنجا که ترکیه عضو اتحادیه اورپا یا منطقه شنگن نیست، در فرودگاه ایسلند برای بازیکنان این کشور از فرایندهای امنیتی معمول و استاندارد استفاده شده است و در کل بررسی‌های امنیتی تمام بازیکنان تیم ملی ترکیه و هیات همراه‌شان 23 دقیقه طول کشیده".

ترکیه که امروز در ادامه رقابتهای انتخابی یورو2020 در گروه H با ایسلند دیدار می‌کند روز یکشنبه برای شرکت در این دیدار به ایسلند رسید. ترکیه تا کنون از سه بازی خود در این گروه 9 امتیاز بدست آورده و صدرنشین گروه است.

برچسب‌ها: تیم ملی ترکیه ایسلند

اگر حوصله خواندن ندارید، برای شنیدن اخبار روز فوتبال از هرجای ایران با شماره 9099070330 تماس بگیرید.

در مستر90، می توانید خبرها را پیگیری کنید، با طرفداران فوتبال در ارتباط باشید و جایزه ببرید! {ثبت نام رایگان}

1 2

39 نیکان سمنان1398/03/21

22 خرداد (12:00)


افتخار میاندوآب: حیف اولدو اوتوزدو گنع دع ایسلنده

22 خرداد (10:08)


تمامی خدمات اين سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.